Апселiнг через сторітелінг

Що спільного у печерної людини та нашого сучасника, який займається продажами та маркетингом? Ні, це не питання з підступом… 

Ось вам відповідь: як древні мешканці печер, так і сучасні спеціалісти з продажів та маркетингу знають ціну розповідям. 

Раніше люди використовували розповіді, щоб зближуватися та ділитися життєво важливими знаннями. Сьогодні ми розповідаємо вже інші історії, але ми все одно використовуємо їх для побудови зв’язків. 

І саме тут в кадрі з’являються продажі та маркетинг. Розповідання історій (сторітелінг) виявилося цінним бізнес-інструментом для готелів, оскільки воно допомагає їм не лише налагоджувати зв’язки з потенційними гостями, але й стимулювати бронювання. 

Можливо, ви вже досить багато займаєтесь сторітелінгом на своєму веб-сайті та на каналах в соціальних мережах. Тепер прийшов час застосувати цю техніку для апселінгу.

Що таке сторітелінг?

Перш ніж ми розглянемо, як розповідання історій може спонукати більшу кількість гостей приймати від вас більш дорогі пропозиції, давайте розберемося з визначенням, що це взагалі таке. 

Сторітелінг (або розповідання історій) означає використання фактів та/або розповідей з метою передати меседж вашій аудиторії. 

Сторітелінг може мати кілька різних цілей, причому часто – одночасно. Ось як це виглядає для процесу бронювання номерів. 

  1. Представте ваш готель: перша мета – презентувати ваш об’єкт власності, послуги та бренд, щоб ваші гості знали, з ким вони мають справу. 
  2. Створіть у гостей бажання прийняти вашу пропозицію: презентуйте свою пропозицію так, щоб вони були втягнуті та відчули емоційний сплеск. 
  3. Побудуйте зв’язок та довіру: зв’яжіть себе зі своїми потенційними гостями шляхом демонстрації тих переваг та переживань, які ви їм пропонуєте. Використовуйте фактор своєї соціальної значимості, щоб показати, що ви гідні довіри та виконуєте свої обіцянки. 
  4. Розмістіть заклик до дії: попросіть гостей забронювати ваш номер. 

Коли дійде до апселінгу, ці кроки будуть подібними, але у вас буде менше часу на кожен з них. 

Незалежно від того, чи робите ви апселінг до прибуття гостей, чи під час їхньої реєстрації, вам потрібно передати свій меседж якомога швидше та ефективніше. 

Добрі новини в тому, що ваш гість вже знає вас і довіряє вам, тому ви можете відразу перейти до суті зі своєю пропозицією. Завдання полягає у створенні стислого оповідання, яке робить ваші додаткові пропозиції неспростовними. 

Як використовувати сторітелінг в апселінгу 

Апселінг – це шанс покращити та персоналізувати досвід перебування гостей у вашому готелі ще до того, як вони туди прибудуть. Це також дозволяє вашим гостям під час гостювання створити власну історію, якою вони охоче поділяться з іншими. Проведіть їх на шляху до ідеального відпочинку, представляючи свої пропозиції захоплююче. 

Для найкращих результатів використовуйте силу функціонального сторітелінгу, щоб створити зв’язок зі своїми клієнтами на емоційному рівні. Як результат, більше гостей забронюють ваші пропозиції, і вони також будуть готові витратити на них більше грошей. 

Давайте розглянемо деякі пункти, які повинні виконувати ваші апселінгові пропозиції, аби досягти результату. Зверніть увагу, що вам не потрібно застосовувати їх усі кожного разу Натомість виберіть ті з них, які найкраще підходять у конкретному випадку. І завжди пам’ятайте, важливо, щоб ваші пропозиції були короткими та чіткими. 

Створіть інтерес та зацікавленість 

З самого початку поясніть свою пропозицію. Ваш заголовок повинен розкривати загальну ідею пропозиції. Ви отримуєте бонусні бали за заголовок, який створює зацікавленість і змушує людей переходити за посиланням, щоб дізнатися більше. 

Основний текст повинен містити всі відповідні деталі. Це не означає, що треба просто скласти нудний список. Застосуйте ілюстрацію, щоб ваші гості побачили, як насолоджуються вашою пропозицією, але залиште їм трохи місця для фантазії. 

Вирішіть проблему або задовольніть потребу гостей 

Почніть з того, що дізнайтесь, чого від вас хочуть і чого потребують ваші гості. Відгуки та «Відповіді на поширені запитання» (FAQ) – ось прекрасне місце, де можна віднайти цю інформацію. Подивіться, яку потребу чи проблему може вирішити ваша пропозиція. Виділіть це та зосередьтесь на перевагах, які ваші гості можуть отримати, здійснивши бронювання відповідних пропозицій. 

Візьмемо для прикладу трансфер з аеропорту. Виділіть, скільки часу це заощадить гостю та наскільки це зручніше, ніж таксі чи громадський транспорт. Такий акцент на перевагах може зробити навіть прості пропозиції привабливими. 

Зверніться до загальнолюдських емоцій 

Що відчувають ваші гості, готуючись до поїздки? Зверніться до цих почуттів, коли ви представляєте свої пропозиції. 

Наприклад, відпочиваючі дуже зрадіють перспективі весело провести свій час подалі від роботи. Зверніть увагу на це очікування в тих пропозиціях, які ви створили для цього сегменту гостей. 

Ділові мандрівники, навпаки, будуть шукати можливості для того, аби зробити все більш ефективним. Покажіть їм, як ваші пропозиції зроблять їх перебування простішим та безпроблемним. 

Поділіться знаннями 

Історії легше запам’ятовувати та вони стимулюють мозок більше, ніж перелік особливостей, фактів чи цифр. Використовуйте це на свою користь, включаючи до опису вашої пропозиції цікавий фрагмент інформації, який її стосується. Найкращою пропозицією буде така, при котрій гості зможуть дізнатись більше таких цікавих фактів або випробувати їх на власному досвіді. 

Ось приклад: 

Якщо ви рекламуєте екскурсію містом, поділіться дивними подробицями про сусідній район, коли робите гостю пропозицію на більш високу ціну. Повідомте гостей, що вони зможуть дізнатися більше подібних деталей, якщо приєднаються до екскурсії. 

Коли ви пропонуєте оздоровчий пакет, наведіть гостю якийсь факт стосовно здорового способу життя. Підкресліть, як саме пакет вашої пропозиції максимально відповідає цьому факту, та які переваги він надає. 

Надихайте та мотивуйте 

Не всі пропозиції повинні приносити додатковий дохід. Ви також можете виділити справу, до якої ви та ваші гості небайдужі, і дати їм можливість підтримати її. Це може бути що завгодно, від благодійності до раціонального використання природних ресурсів. Окресліть той позитивний вплив, який ваші гості можуть спричинити, аби спонукати їх зареєструватися. 

Прекрасним прикладом є пропозиція «Збережи навколишнє середовище за піцу». Кожен, хто обирає цю пропозицію, відмовляється від послуги прибирання номеру та отримує за це безкоштовну піцу. Гостям це подобається. Вони обмінюють послугу, яка їм не потрібна, на піцу, і водночас зменшують екологічний слід своєї поїздки. 

Розважайте своїх гостей 

Іноді найкращий спосіб змусити когось забронювати пропозицію – це викликати в нього посмішку. Використовуйте смішні та позитивні візуальні вставки, аби ваші апселінгові пропозиції помітили та збільшилася кількість замовлень. 

Під час проведення мозкового штурму виходьте за рамки понять практичності та зручності. У такі часи, як зараз, нам всім не буде зайвим знайти додатковий привід для гарного настрою. І не лише це… Ваші шанси побудувати дружні стосунки з гостями покращаться, якщо ви продемонструєте, що, незважаючи на пропонований чудовий сервіс, ваш готель не завжди сприймає себе надто серйозно! 

А реалізувати продаж всіх апселінгових пропозицій на сайті вашого готелю допоможе модуль бронювання RoomsWizard

Служба підтримки Smart Planet із задоволенням допоможе вам реалізувати та правильно налаштувати акції, пакети та додаткові пропозиції на вашому сайті.